Pijany 66-latek uciekając przed policją uszkodził 5 aut. Grozi mu do 5 lat więzienia

05.09.2017 12:55

W nocy, z piątku na sobotę, policjanci patrolujący ulicę Nadstawną w Biłgoraju zauważyli pojazd marki Opel, którego kierujący jechał całą szerokością jezdni. Postanowili zatrzymać go do kontroli.

Pijany 66-latek uciekając przed policją uszkodził 5 aut. Grozi mu do 5 lat więzienia fot. policja.pl

Kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe. Zamiast tego podjął próbę ucieczki, uszkadzając 5 samochodów zaparkowanych po lewej stronie drogi. Pościg nie trwał długo – mężczyznę zatrzymano na ulicy Nadrzecznej. Badanie właściciela Opla na zawartość alkoholu we krwi wykazało ponad 2 promile.

66-latek z Biłgoraja za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie po spożyciu grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub jej pozbawienie do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do 10 lat. Z kolei ucieczka przed policją w świetle przepisów wprowadzonych w czerwcu to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

W dodatku spodziewać się może regresu ubezpieczeniowego, co w praktyce oznacza spore koszty – będzie musiał z własnej kieszeni zapłacić za wyrządzone szkody.

RadioZET/MS

Oceń