Pijany chciał przechytrzyć policjantów. Za kierownicą posadził 13-latkę

09.11.2017 14:30

W niedzielę, 5 listopada 2017 roku, po godzinie 13:00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy jadącym leśną drogą. Zgłaszający wspomniał o podjętej przez siebie nieudanej próbie zatrzymania mężczyzny i zabrania kluczyków.

Pijany chciał przechytrzyć policjantów. Za kierownicą posadził 13-latkę fot. materiały prasowe

Natychmiast podjęto interwencję. Patrol z Orzysza przeszukując teren leśny zauważył opisanego przez świadka Mercedesa. Od razu zatrzymano pojazd do kontroli drogowej. Funkcjonariusze przeżyli nie lada zdziwienie, gdy zastali siedzącą za kierownicą znaną im, 13-letnią mieszkankę Orzysza, która sama jechała autem.

Nastolatka wyjaśniła policjantom, że została poproszona o przejechanie się pojazdem przez znajomego, choć nie wiedziała czemu to miało służyć. Mimo to, zgodziła się. Przy okazji wspomniała o tym, że kierowca tego auta znajduje się niedaleko w domku letniskowym. Wkrótce pod wskazany adres udali się mundurowi, gdzie zastali 62-letniego mieszkańca Płońska, będącego pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Przy okazji pobrano mu krew do dalszych analiz.

13-latkę z kolei oddano rodzicom pod opiekę. Ze względu na kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień nastolatka stanie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Mężczyzna z kolei odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz dopuszczenie do prowadzenia samochodu przez osobę bez wymaganych do tego uprawnień. Grozi mu kara pozbawienia do 2 lat wolności.

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Czy popierasz akcję typu „trzeźwy poranek”?

Oceń