Pijany kierowca BMW jechał 183 km/h

05.04.2017 11:45

Ostrołęccy policjanci na drodze krajowej 61 zatrzymali do kontroli samochód marki BMW, którego kierowca pędził z prędkością 180 km/h. Mało tego – po chwili okazało się, że prowadzący jest nietrzeźwy. W dodatku miał zakaz kierowania pojazdami.

Pijany kierowca BMW jechał 183 km/h fot. kadr z wideo / policja.pl

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego ostrołęckiej komendy poruszali się radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Ich uwagę przykuło jadące z bardzo dużą prędkością BMW. Funkcjonariusze od razu przystąpili do interwencji i zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej jechał 183 km/h.

 

Przeprowadzone badania wykazały zawartość alkoholu w organizmie rzędu 2,8 promila. W dodatku okazało się, że kierującego BMW sąd ukarał zakazem prowadzenia pojazdów do 2022 roku… Po przyjeździe na komendę, mężczyzna odmówił poddania się badaniu, dlatego też pobrano mu krew. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Zdecydowanie jednym z najgorszych grzechów kierowców jest jazda po spożyciu alkoholu. W stanie po spożyciu człowiek nie jest w stanie tak szybko reagować na bodźce i często ma spore problemy z koordynacją. Już nie wspominając o umiejętności poprawnej oceny odległości i prędkości poszczególnych obiektów.

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o jeździe po spożyciu?

Oceń