Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijany kierowca ciężarówki staranował znaki drogowe i uciekł z miejsca zdarzenia

08.12.2017 12:22
xxx zet

6 grudnia 2017 roku, około godziny 18:30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnikach otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Łąg. Według przekazanych informacji, sprawca jadący ciężarówką staranował znaki na wysepce i uciekł z miejsca zdarzenia w stronę Chojnic.

Pijany kierowca ciężarówki staranował znaki drogowe i uciekł z miejsca zdarzenia fot. policja.pl

Reakcja policji była natychmiastowa – pod wskazane miejsce został wysłany patrol. Mundurowi z wydziału ruchu drogowego natknęli się na trasie na pojazd zgodny z opisem. Zatrzymali ciężarówkę. Po otwarciu drzwi Iveco, funkcjonariusze od razu wyczuli od kierowcy zapach alkoholu. Następnie przeprowadzili badania, które wykazały, że istotnie był on pijany – miał ponad 2 promile alkoholu.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 55-latkowi. Mieszkaniec Piły musi się liczyć z zarzutami kierowania pojazdu pod wpływem alkoholu, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Policja apeluje nie tylko do osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu, a także do świadków takich zdarzeń. Pamiętaj – pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie! Od tego, czy zareagujesz, może zależeć czyjeś życie. Nigdy nie przymykaj oka na niebezpieczne sytuacje na drodze.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Odważyłbyś się dokonać obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy?

Oceń