Zamknij

Pijany kierowca potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia [WIDEO]

Redakcja
03.12.2018 13:59
potrącenie rowerzystki
fot. kadr z wideo

W Łukowie pijany 54-latek potrącił rowerzystkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamery miejskiego monitoringu.

W ubiegłym tygodniu w piątek doszło do wypadku drogowego w centrum Łukowa. Mężczyzna kierujący autem potrącił rowerzystkę i odjechał. Świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pomocy poszkodowanej i przekazali policjantom dane pozwalające zidentyfikować samochód.

Funkcjonariusze sprawdzili zapis z miejskiego monitoringu. Mundurowi w szybkim tempie odnaleźli samochód marki Hyundai na jednym z osiedli mieszkaniowych. Auto miało uszkodzony błotnik i pokrywę silnika. W momencie rozmowy z domownikami do mieszkania wszedł 54-letni właściciel pojazdu. Tłumaczył się, że nie jeździł samochodem i nic nie wie o wypadku. W trakcie rozmowy funkcjonariusze poczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

54-latek wyjaśniał, że alkohol spożywał dzień wcześniej. W tym czasie podejrzany zorientował się, że zdarzenie z poprzedniego dnia mogło nagrać się na miejskim monitoringu i przyznał się do winy.

53-letnia rowerzystka miała dużo szczęścia i nie doznała poważnych obrażeń. Z kolei 54-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdami, wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/policja.pl/MW