Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijany kierowca próbował zniknąć w ciemnościach

02.06.2017 13:49

Nietrzeźwy, 37-letni kierowca samochodu osobowego na widok jadącego z naprzeciwka radiowozu stanął na środku drogi i zgasił światła. Momentalnie wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, którzy zatrzymali go do kontroli. Akcja rozegrała się w miejscowości Ćmińsk.

Pijany kierowca próbował zniknąć w ciemnościach fot. materiały prasowe

Okazało się, że Opel, którym podróżował mężczyzna, był sprawny technicznie. Kierowcę poddano badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało 0,9 promila zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali delikwenta. Jego auto z kolei zostało odholowane na policyjny parking.

Kierowca za popełnione przestępstwo prowadzenia samochodu mechanicznego w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Jak wskazuje policja – może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowanie samochodem będąc pod wpływem alkoholu to jedna z najgorszych decyzji, jakie może podjąć kierowca. Nietrzeźwe osoby nie są w stanie dostatecznie szybko reagować na bodźce, mają problem z koordynacją ruchową, jak również z prawidłową oceną tego co się dzieje dookoła, już nie wspominając o wyczuciu odległości oraz prędkości poszczególnych pojazdów.

Mimo tak wielu kampanii społecznych, wciąż bardzo wielu ludzi decyduje się na jazdę samochodem po spożyciu alkoholu…

RadioZET/MS

Skąd pochodzi tablica rejestracyjna? fot. rafmarmoto.pl
Oceń