Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijany kierowca w wyniku wypadku pozbawił życia pasażera

03.08.2017 13:00

29 lipca 2017 roku, na ulicy Ogrodników w Warszawie, pijany 33-latek kierujący Mercedesem stracił panowanie nad autem i uderzył w latarnię. W wyniku tego wypadku 31-letni pasażer poniósł śmierć.

Pijany kierowca w wyniku wypadku pozbawił życia pasażera fot. policja.pl

Kierowcę przebadano na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że w momencie zdarzenia był kompletnie pijany – miał blisko 2 promile. W trakcie przeprowadzania czynności służbowych, policjanci odkryli, że mężczyzna już wcześniej był karany za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości i ciążył na nim zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do grudnia 2017 roku.

33-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości. Dopuścił się tego będąc skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za jazdę po pijaku oraz w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia. Zważywszy na okoliczności, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Marcina R. na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Wszystkie osoby powinny dbać o wspólne bezpieczeństwo w ruchu ulicznym, i nie tylko. Zamiast wsiadać do auta z pijanym kierowcą, lepiej zawczasu powiadomić policję o zamiarach tej osoby. A najlepiej zapobiec temu, zabierając kluczyki....

RadioZET/MS

Oceń