Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijany ojciec rozbił auto i uciekł zostawiając dzieci w pojeździe

23.05.2017 13:00

Na drodze między Chrapowem a Pełczycami 31-letni kierowca prowadzący Peugeota 607 wypadł z drogi, kończąc swoją podróż w rowie. O tej informacji policję zawiadomiła kobieta, będąca świadkiem zdarzenia.

Pijany ojciec rozbił auto i uciekł zostawiając dzieci w pojeździe fot. policja.pl

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze. Zastali rozbite auto. W jego wnętrzu znajdowała się dwójka dzieci – 4-letni chłopiec i 11-letnia dziewczynka. Kierowca oddalił się. Ale nie na długo – jeden z choszczeńskich psów służbowych odnalazł w lesie poszukiwanego mężczyznę.

Badanie alkomatem wykazało zawartość 1,96 promila alkoholu we krwi. Jego samochód został odstawiony na parking strzeżony, a dzieci przewiezione z ogólnymi potłuczeniami do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Prowadzenie samochodem pod wpływem alkoholu to jedna z najgorszych rzeczy, jakich może dopuścić się kierowca. Szczególnie jeśli zamierza wziąć ze sobą na pokład kogokolwiek, a zwłaszcza dzieci. Niewątpliwie 31-latek naraził swoje potomstwo na ogromne niebezpieczeństwo. Całe szczęście, że nikt nie doznał poważniejszego uszczerbku na zdrowiu.

Nic dziwnego, że powstaje tak wiele kampanii społecznych ostrzegających o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu. Akcje przeciwko nietrzeźwym kierowcom prowadzą także policjanci. Niestety wciąż wiele osób decyduje się na jazdę na tzw. podwójnym gazie...

RadioZET/policja.pl/MS

Oceń