Zamknij

Pijany prowadził samochód, jeden z pasażerów spał w bagażniku [WIDEO]

Redakcja
06.12.2018 12:22
pasażer w bagażniku

W Głogowie patrol policji zatrzymał kierującego Audi, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 45 km/h. Okazało się, że zmotoryzowany był pod wpływem alkoholu. W pojeździe było jeszcze trzech nietrzeźwych mężczyzn, a czwarty spał w bagażniku.

Na początku tygodnia głogowscy policjanci zauważyli szybko poruszający się samochód. Wideorejestrator wykazał, że kierowca prowadzący pojazd marki Audi jechał z prędkością 95 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze jadący radiowozem włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, nakazując zatrzymanie się do kontroli.

Kierowca zignorował polecenia i dodatkowo przyspieszył, próbując uciec mundurowym. Po kilkuminutowym pościgu został zatrzymany. Po badaniu alkomatem okazało się, że 49-latek ma 1,52 promila alkoholu w organizmie. Wobec tego policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

W aucie znajdowało się jeszcze trzech nietrzeźwych pasażerów, którzy byli agresywni i nie chcieli podać swoich danych osobowych. Przy wsparciu innych patroli przewieziono ich do izby wytrzeźwień. Funkcjonariusze ujawnili, że w bagażniku auta znaleźli jeszcze czwartego śpiącego pasażera.

Kierowcy grozi do 5 lat więzienia i utrata uprawnień do kierowania pojazdami. Z kolei za przekroczenie prędkości, nieprawidłowy przewóz pasażera i inne wykroczenia przewidziane są kary grzywny.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/glogow.policja.gov.pl/MW