Pijany ukradł paliwo i uciekał przed policjantami

08.08.2017 13:55

W sobotę, 5 sierpnia 2017 roku, około godziny 3:00, na stację paliw w Rucianem-Nidzie przyjechał srebrny samochodów osobowy. Jego kierowca sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Zatankował auto za 200 zł i odjechał bez płacenia. Pracownicy o tym zdarzeniu powiadomili policję.

Pijany ukradł paliwo i uciekał przed policjantami fot. policja.pl

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania podejrzanego pojazdu. Na efekty nie trzeba było długo czekać – mundurowi natrafili na opisany samochód na alei Wczasów. Po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca przyspieszył. Pościg nie trwał długo. Uciekinier nagle zatrzymał się i wybiegł z auta, podejmując kolejną próbę zgubienia policjantów. Nadaremnie.

Zatrzymanego 34-letniego mężczyznę z Warszawy poddano badaniu alkomatem, które wykazało zawartość blisko 2 promili alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze odkryli, że jego auto miało zasłonięte tablice rejestracyjne.

34-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał cztery zarzuty, w tym dwa dotyczące popełnienia przestępstw – kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu. Dodatkowo, odpowie za dwa wykroczenia, czyli kradzież oraz zakrywanie tablic rejestracyjnych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET/MS

Oceń