Pilot śmigłowca wylądował na drodze, by zapytać o kierunek

17.02.2017 11:53

Kto pyta, nie błądzi. Z takiego założenia wyszedł mężczyzna kierujący śmigłowcem wojskowym. Wylądował na środku drogi, by zapytać się o kierunek – tak przynajmniej zasugerował autor nagrania.

Pilot śmigłowca wylądował na drodze, by zapytać o kierunek

Zdarzenie miało miejsce w małej wiosce Qarabutaq w Kazachstanie. Mężczyzna poruszający się śmigłowcem wojskowym wylądował na środku drogi, wysiadł z pojazdu, podszedł do kierowcy ciężarówki. Zamienił z nim parę słów, po czym powrócił do swojej maszyny. Jak sugerują internauci, załoga mogła prowadzić działania w ramach treningu lub zostać zmuszona przez złe warunki pogodowe do awaryjnego lądowania.

Ze względu na ograniczoną widoczność podróżowanie śmigłowcem podczas niesprzyjających warunków pogodowych, w tym zamieci śnieżnej, może być bardzo niebezpieczne. W końcu te maszyny rządzą się zgoła innymi prawami niż samoloty:

Nie ma wątpliwości co do tego, że zatrzymywanie się czymkolwiek, a szczególnie ciężkim do wyminięcia śmigłowcem, powoduje ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Całe szczęście, że tym razem nie doszło do wypadku.

RadioZET/MS

Oceń