Po 2 dniach wyłączono sygnalizację świetlną w Lublinie. Korki ustały

18.05.2017 10:11

Na ulicy Narutowicza w Lublinie zdemontowano starą sygnalizację, zastępując ją nową. Poza zmianami kosmetycznymi, zaktualizowano oprogramowanie, co spowodowało ogromne korki. Po 2 dniach wyłączono światła i zatory ustały.

Po 2 dniach wyłączono sygnalizację świetlną w Lublinie. Korki ustały fot. materiały prasowe

Zmiany po prostu mocno ograniczyły przepustowość skrzyżowania. W efekcie przejeżdżający tamtędy kierowcy musieli swoje odczekać nie tylko w godzinach szczytów… Co więcej, kuriozalna sytuacja stanowi dowód na to, że uczestnicy ruchu drogowego są w stanie całkiem dobrze poradzić sobie z organizacją ruchu. Pytanie brzmi tylko na jak długo i czy przy okazji ze względu na te zmiany nie dojdzie do większej liczby wypadków.

Zmotoryzowani mieszkańcy Lublina narzekali na bardzo długie korki i brak interwencji ze strony policji, która zważywszy na wyjątkową sytuację mogła wtedy wziąć sprawy w swoje ręce i pokierować ruchem.

Z najnowszych informacji wynika, że urzędnicy mają plan awaryjny w razie, gdyby obecna organizacja nie zdawała egzaminu.

Nie brakuje także internautów, zdaniem których bardzo wiele osób nie potrafi poruszać się na skrzyżowaniach bezkolizyjnych. Mając zielone światło zachowują przesadną ostrożność, zupełnie tak, jakby stojące z naprzeciwka samochody miały zaraz ruszyć, przez co dodatkowo zatory robią się większe...

RadioZET/MS

Zagłosuj

Wiesz jak się poruszać po skrzyżowaniu bezkolizyjnym?

Oceń