Po kolizji z pijanym kierowcą wezwał policję. Sam był nietrzeźwy

07.11.2017 10:45

5 listopada 2017 roku w miejscowości Gacki doszło do kolizji z udziałem Mercedesa i Mitsubishi. Poszkodowany wezwał na miejsce zdarzenia policję, informując przy okazji o podejrzeniu, że sprawca stłuczki jest pod wpływem alkoholu.

Po kolizji z pijanym kierowcą wezwał policję. Sam był nietrzeźwy fot. policja.pl

Pod wskazany adres wysłani zostali policjanci z Pińczowa, którzy przebadali obu kierowców biorących udział w kolizji pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Szybko wyszło na jaw, że nie tylko 54-letni sprawca zdarzenia drogowego był nietrzeźwy, ale również drugi mężczyzna, który wezwał funkcjonariuszy. O ile ten pierwszy miał 2,8 promila, o tyle ten drugi – 0,8 promila.

Kierowca Mitsubishi odpowie za spowodowanie kolizji, a także za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Tego drugiego zarzutu może spodziewać się również kierujący Mercedesem. Obu mężczyznom zatrzymano prawo jazdy – grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce przepisami dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi 0,2 promila. Powyżej tej wartości, do 0,5 promila, kierowca popełnia wykroczenie. W przypadku przekroczenia tej ostatniej granicy, kierowanie autem traktowane jest jako przestępstwo.

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Prowadziłeś kiedyś pojazd w stanie po spożyciu?

Oceń