Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Po narkotykach, bez prawka, z kobietą w ciąży uciekał przed policją

26.05.2017 11:30

Kierowca Forda nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podjął ucieczkę przed policjantami, podczas której usiłował ich wypchnąć z drogi. Mało tego… Mężczyzna był pod wpływem narkotyków, miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, a w dodatku wiózł 32-letnią kobietę w zaawansowanej ciąży!

Po narkotykach, bez prawka, z kobietą w ciąży uciekał przed policją fot. policja.pl

Do zdarzenia doszło w nocy 20 maja 2017 roku. Funkcjonariusze otrzymali informację o kierującym Fordem, który może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Po tym zgłoszeniu udali się pod wskazane miejsce. Zlokalizowali pojazd, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Podjął ucieczkę. W międzyczasie do pościgu dołączył kolejny radiowóz.

Rozegrała się scena niczym z filmów akcji – mężczyzna w Fordzie zrównał się z samochodem policyjnym i próbował go zepchnąć z drogi. Manewr nie poszedł zgodnie z planem. Wręcz przeciwnie. Po chwili 39-latek stracił panowanie nad autem i dachował w rowie. Doszło do jego zatrzymania. W następnie przeprowadzanych czynności służbowych wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego ma zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych. W dodatku jechał z 32-letnią pasażerką w zaawansowanej ciąży.

Na miejsce wezwano Zespół Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało kobietę do szpitala. Kierowcę poddano badaniu testerem narkotykowym. Wynik był pozytywny. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa w postaci czynnej napaści na funkcjonariuszy, a także kierowania pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Odpowie także za popełnione wykroczenia drogowe.

Sąd Rejonowy w Lubaniu względem sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

RadioZET/policja.pl/MS

Oceń