Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Po oblanym egzaminie ukradła „L-kę” i pojechała na zakupy

08.12.2017 13:10
xxx zet

Do kuriozalnej sytuacji doszło w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie. To właśnie tam, 6 grudnia 2017 roku, 30-letnia obywatelka Niemiec po niezdanym egzaminie praktycznym zrobiła awanturę, po czym wsiadła do egzaminacyjnego Fiata Punto i odjechała.

Po oblanym egzaminie ukradła „L-kę” i pojechała na zakupy fot. kadr z wideo

Sprawę od razu zgłoszono na policję. Nim jednak funkcjonariusze zdążyli zainterweniować, kobieta wróciła do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Jak stwierdziła, jej zachowanie było wynikiem zdenerwowania po niezdanym egzaminie. Aby się odstresować udała się na zakupy do centrum, po czym wróciła do WORD-u, by oddać „pożyczony” pojazd.

Mundurowi ukarali kobietę mandatem w wysokości 500 zł za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Jednak to nic w porównaniu z perspektywą spędzenia od 3 miesięcy do 5 lat za popełnienie przestępstwa, jakim jest „krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu mechanicznego”.

Powyższa historia stanowi dowód na to, że cenna jest umiejętność znoszenia porażek, szczególnie wtedy, gdy potrafi się z nich wyciągać konstruktywne wnioski.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jeździłeś kiedyś prywatnym autem po publicznej drodze bez uprawnień?

Oceń