Zamknij

Podał fałszywe dane. Policja zabrała prawo jazdy niewinnej osobie

Redakcja
28.02.2018 13:18
badanie alkomatem
fot. policja.pl

Podczas zatrzymania nietrzeźwy kierowca podał policji fałszywe dane. Funkcjonariusze nie sprawdzili informacji i od razu zabrali prawo jazdy. Okazało się, że dokument stracił niewinny mężczyzna.

Początek sprawy sięga stycznia 2015 roku. Wówczas mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę, który był pijany. Policjanci usłyszeli od niego, że nie ma dokumentów, więc zapisali niepotwierdzone dane. Zaraz po tym funkcjonariusze bez żadnej weryfikacji imienia, nazwiska czy miejsca zamieszkania odebrali prawo jazdy tej osobie.

Dane były fałszywe, a prawo jazdy stracił mężczyzna, który w tym czasie przebywał za granicą. Sprawa trafiła do sądu, który uniewinnił go. Jednak to nie koniec wydarzeń, ponieważ w lutym 2016 roku mężczyzna został zatrzymany do kontroli i pomimo wyroku sądu policjanci uznali, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, dlatego postanowili wszcząć dochodzenie.

Zagłosuj

Czy 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia to wystarczające odszkodowanie?

Liczba głosów:

Mężczyzna miał dość i postanowił skierować się o pomoc do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Po trzech latach od momentu zatrzymania pijanego kierowcy i podania przez niego fałszywych danych sprawa znalazła swoje zakończenie. Mężczyzna otrzymał 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia, które zapłaci mu policja i prokuratura.

RadioZET.pl/MW