Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Podczas wyprzedzania otworzyła się maska

22.05.2017 11:53

Na nagraniu opublikowanym w serwisie YouTube widać kierowcę samochodu osobowego, który podjął się manewru wyprzedzania. Dobra widoczność, długa prosta – co mogło pójść nie tak?

Podczas wyprzedzania otworzyła się maska fot. kadr z wideo

Kierowca zredukował bieg i zaczął przyspieszać jeszcze na swoim pasie ruchu, co jest bardzo dobrym nawykiem, szczególnie w momencie, gdy podróżujemy niezbyt szybkim samochodem. Pozwala to rozpocząć manewr wyprzedzania z większą różnicą prędkości, skracając czas jego trwania. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, aż tu nagle… otworzyła się maska, która z impetem uderzyła w szybę, rozbijając ją.

Najprawdopodobniej była niedomknięta. Mimo że spowodowała spore szkody, całe zdarzenie zakończyło się raczej szczęśliwie. W końcu manewr wyprzedzania jest jednym z najbardziej niebezpiecznych i właśnie dlatego podczas jego trwania szczególnie groźne może być wystąpienie nagłych sytuacji tego typu lub innego rodzaju usterek technicznych.

Niebezpieczny incydent został zarejestrowany kamerą pokładową:

Poruszając się po drogach publicznych trzeba się liczyć z tym, że może dojść do nieprzewidywalnych sytuacji. Niektórych z nich kompletnie nie da się uniknąć. I niestety z każdą podróżą wiąże się pewne ryzyko. Nawet wzorowi kierowcy, przestrzegający przepisów ruchu drogowego, ulegali wypadkom.

RadioZET/MS

Oceń