Poduszki powietrzne w akcji. Ratują życie

30.06.2017 11:11

Wciąż wiele samochodów poruszających się po drogach publicznych nie jest wyposażonych w poduszki powietrzne. To właśnie one w razie wypadku często odgrywają decydującą rolę w kwestii życia i zdrowia pasażerów. Film ANCAP pokazuje jak bardzo tzw. airbagi są użyteczne...

Poduszki powietrzne w akcji. Ratują życie fot. kadr z wideo

Współcześni producenci samochodów chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, wyposażają swoje nowe modele w coraz to bardziej wysublimowane systemy z zakresu bezpieczeństwa. Nie zmienia to jednak faktu, że trzon wciąż stanowią poduszki powietrzne, wraz z pasami bezpieczeństwa.

W nowoczesnych autach poduszki powietrzne są aktywowane w momencie wypadku za sprawą inteligentnego systemu wykorzystującego co najmniej dwa czujniki mające na celu wykrycie dramatycznej redukcji prędkości. Napełnienie gazem airbagów przednich trwa średnio od 8-40 milisekund, a bocznych – mniej niż 15 milisekund.

Komunikat AA Motoring ma przede wszystkim przemówić kierowcom do wyobraźni, zachęcając do zastanowienia się nad aspektem zapewnianego bezpieczeństwa przez użytkowany pojazd:

"

Poduszki powietrzne robią różnicę. Mogą one zwiększyć nawet o połowę szansę na przeżycie w razie wypadku. W poniższej symulacji, kierowca auta niewyposażonego w airbagi zginąłby, podczas gdy drugi kierujący doznałby jedynie urazu nogi. To wszystko. Dlatego zawsze decyduj się na zakup najbezpieczniejszego pojazdu, na jakie możesz sobie pozwolić. Zawsze. "

RadioZET/MS

Oceń