Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Podwiózł autostopowicza w bagażniku Seicento

07.07.2017 12:55

Kierowca podróżujący drogą krajową nr 71 dostrzegł mężczyznę znajdującego się w bagażniku Fiata Seicento. Od razu padło podejrzenie, że jest on przewożony wbrew swojej woli. O swoich obserwacjach poinformował policję.

Podwiózł autostopowicza w bagażniku Seicento fot. materiały prasowe

Od razu na miejsce został wysłany patrol. Po zlokalizowaniu podejrzanego samochodu, dokonano zatrzymania w miejscowości Szynkielew. Za kierownicą małolitrażowego pojazdu siedział 38-latek, a na miejscu obok – pasażerka.

Tym konkretnym egzemplarzem Fiata Seicento z kratką można było przewozić maksymalnie dwie osoby. Mimo to, kierujący zdecydował się na zabranie trzeciej osoby, którą okazał się autostopowicz. Ze względu na popełnione wykroczenie, 38-latka ukarano mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

Co ciekawe, od 2015 roku zaostrzono sankcję za przewożenie większej liczby osób niż dopuszczają to przepisy homologacyjne danego modelu. Jeśli w aucie znajdą się co najmniej trzy nadprogramowe osoby, kierowcy grozi utrata prawa jazdy na trzy miesiące. Sam mandat w najgorszym przypadku może opiewać nawet na 500 zł.

RadioZET/interia.pl/MS

Oceń