Zamknij

Podwyżka cen paliw: Gdzie zatankujemy najtaniej?

Redakcja
15.05.2018 10:42
tankowanie paliwa
fot. Piotr Jedzura East News

Ceny paliw na stacjach nieustannie rosną. W jakich miejscach zapłacimy najmniej, a gdzie kierowcy muszą przygotować się na najwyższy wydatek.

Ceny paliw nie przestają rosnąć, a ma być jeszcze gorzej. Sprawdziliśmy miejsca, w których zapłacimy najwięcej i najmniej.

Podwyżka cen paliw: Pb95 najtańsze w Opolu

Najmniej podwyżkę paliwa bezołowiowego Pb95 odczuli mieszkańcy Opola, którzy za litr benzyny muszą zapłacić 4,97 zł. O trzy grosze więcej kosztuje paliwo w Kwidzyniu. Z kolei w Szczecinie jeden litr Pb95 kosztuje 5,03 zł. Najgorzej sytuacja ma się we Wrocławiu, Zielonej Górze i Tczewie, gdzie cena za litr paliwa wynosi kolejno: 5,21 zł, 5,22 zł i 5,29 zł.

Podwyżka cen paliw: Cena Pb98 i ON

Najtaniej możemy zatankować w Szczecinie, gdzie litr kosztuje 5,43 zł. Najwięcej trzeba zapłacić we Wrocławiu – 5,54 zł.

Za olej napędowy najmniej zapłacą kierowcy Legionowa, gdzie odnotowano cenę 4,94 zł za litr. O pięć groszy więcej kosztuje on w Bielsku-Białej. W Ełku za litr ON zapłacimy 4,96 zł, a w Nowym Dworze Mazowieckim 4,99 zł. Najgorzej sytuacja wygląda w Darłowie i ponownie we Wrocławiu, gdzie trzeba zapłacić kolejno: 5,14 i 5,19 zł.

Jeśli chodzi o średnią cenę LPG, to wynosi ona 2,09 zł. Za litr gazu LPG najmniej zapłacą kierowcy w Radomiu i Szczecinku, gdzie odnotowano cenę 2,14 zł. O trzy grosze więcej trzeba zapłacić w Lublinie. Jednym z najdroższych miejsc jest Włodawa i Kraśnik, gdzie litr LPG kosztuje 2,28 zł. Jednak najgorsza sytuacja ma miejsce we Wrocławiu, gdzie ceny wahają się od 2,37 do aż 2,43 zł za litr.

UWAGA: Stan większości cen obowiązywał w poniedziałek, dlatego obecna sytuacja mogła ulec zmianie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/MW