Pojechał na ryby i... zapomniał zaciągnąć hamulca ręcznego

22.08.2017 10:02

W poniedziałek, 21 sierpnia 2017 roku, w miejscowości Latków, w gminie Magnuszew, mężczyzna wybrał się na ryby. Zapomniał jednak zaciągnąć hamulca ręcznego i wrzucić biegu, przez co auto stoczyło się do Wisły.

Pojechał na ryby i... zapomniał zaciągnąć hamulca ręcznego fot. OSP Magnuszew

Jak wynika z relacji kozienickich strażaków, amator wędkarstwa zaparkował swój samochód parędziesiąt metrów od wody. Wszystko zdawało się przebiegać po jego myśli – zdążył wyciągnąć niezbędny ekwipunek z pojazdu i oddalił się w kierunku łowiska. Po powrocie auta nie było. Przynajmniej nie w tym miejscu, gdzie by się go spodziewał. Okazało się, że samochód stoczył się do rzeki.

Mężczyzna od razu wezwał pomoc. Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z JRG Kozienice i OSP Magnuszew, którzy za pomocą ciągnika rolniczego wyciągnęli samochód na brzeg. Ten incydent może stanowić przestrogę dla wszystkich właścicieli aut – zawsze przed jego opuszczeniem należy upewnić się, czy wrzuciliśmy bieg lub zaciągnęliśmy hamulec ręczny. W innym przypadku pojazd może stoczyć się, wyrządzając sporo szkód, nie tylko materialnych.

RadioZET/MS

Oceń