Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pojechał w prawo z pasa do skrętu w lewo

12.06.2017 10:09

Kierowca samochodu osobowego przy pomocy kamery pokładowej zarejestrował wykroczenie, którego dopuścił się prowadzący Forda Mondeo. Delikwent pojechał w prawo z pasa przeznaczonego do skrętu w lewo.

Pojechał w prawo z pasa do skrętu w lewo fot. kadr z wideo

W dodatku nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej, przejeżdżając na czerwonym świetle. Tego rodzaju zachowanie budzi powszechne oburzenie wśród uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna jadąc w taki sposób spowodował zagrożenie w ruchu drogowym.

Całe zdarzenie możecie prześledzić na poniższym filmie umieszczonym w serwisie YouTube:

Część internautów przy okazji publikacji tego nagrania zwróciło uwagę na to, że ludzie w Polsce chętnie blokują zielone strzałki:

"

Wielokrotnie dojeżdżając do skrzyżowania w ostatnim momencie zjeżdżam na lewy pas ruchu, pozostawiając prawy pas pusty. I co? Osoba, która jedzie za mną oczywiście staje obok mnie i blokuje lewą strzałkę. Bezmyślność. Czasem robią to mając świadomość, że i tak wolniej ruszą ode mnie… "

Warto zauważyć, że w tej konkretnej sytuacji drogowej nie świeciła się zielona strzałka, a kierowcy z naprzeciwka, skręcający w lewo, mieli zielone światło na skrzyżowaniu bezkolizyjnym.

RadioZET/MS

Oceń