Polacy kupują nowsze i droższe auta. Eksperci tłumaczą to programem 500+

19.10.2017 11:52

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez AAA AUTO, środki z programu „Rodzina 500+” nie tylko umożliwiły zakup samochodu klientom najmniej zamożnym, ale także przyczyniły się do wzrostu jakości zakupów jako takich.

Polacy kupują nowsze i droższe auta. Eksperci tłumaczą to programem 500+ fot. materiały prasowe

Ankietę przeprowadzono wśród 1600 klientów wszystkich polskich oddziałów AAA AUTO. Spośród nich aż 81% odpowiedziało twierdząco na pytanie o to, czy mogą pozwolić sobie na zakup droższego samochodu dzięki świadczeniom z programu „Rodzina 500+”. To o 20% więcej, niż w zeszłorocznej edycji badań, gdzie na to samo pytanie twierdząco odpowiedziało 61% respondentów.

Na przestrzeni 12 miesięcy średnia cena auta używanego kupowanego w oddziałach AAA AUTO wzrosła o 365 złotych. Przy okazji obniżył się średni wiek pojazdów z 9 do 8 lat.

Co ciekawe, już wcześniej branża motoryzacyjna rozkwitła dzięki programowi 500+. W lipcu 2016 odnotowano rekordową liczbę sprowadzonych do Polski samochodów. W zaledwie 6 miesięcy do Polski ściągnięto prawie pół miliona starych aut, a dokładnie 448 252. To aż o 16,3% więcej niż w porównaniu do 2015.

Znaczną popularnością cieszyły się starsze, liczące ponad 10 lat pojazdy takich popularnych marek jak VW, Ford, Renault i Opel. Specjaliści z branży motoryzacyjnej jednogłośnie stwierdzili, że tak duży wzrost w imporcie samochodów używanych odnotowano tuż po wejściu w życie programu 500+. Najzwyczajniej w świecie auta zaczęły kupować te osoby, których dotychczas nie było na nie stać.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Wolisz kupić auto z salonu, czy używane?

Oceń