Polak zbudował poloneza z klocków Lego [ZDJĘCIA]

18.04.2018 09:34

Jeden z Polaków zbudował poloneza z ponad 2,5 tysiąca klocków Lego. Łącznie konstrukcja jednego z kultowych polskich modeli trwała pół roku.

Polonez fot. Wlodzimierz Wasyluk East News

Polonez to symbol polskiej motoryzacji, a obok Warszawy i Syreny jest jedną z najpopularniejszych samochodowych marek. Pojazd był produkowany od 1978 do 2002 roku w warszawskiej Fabryce Samochodów Osobowych. W latach 90. ubiegłego wieku był jednym z najczęściej spotykanych aut na polskich drogach. W tym czasie największą sławą cieszył się model Caro.

Zobacz też: NOWA SKODA OCTAVIA

FSO nie wytrzymało transformacji systemu i musiało zakończyć produkcję. Polonez był mocno krytykowany przez wielu fachowców motoryzacyjnych, a negatywnych słów nie szczędził Jeremy Clarkson. Z kolei mistrz świata Formuły 1 — Jenson Button powiedział, że to jeden z najbrzydszych samochodów, jakie widział.

Pomimo wielu wad Polacy bardzo dobrze wspominają Polonezy. Z pewnością wszystkich fanów zainteresuje to, że polski konstruktor stworzył swój własny model poloneza, który zbudował z klocków Lego.

Klasyczny pojazd w czerwonym kolorze został skonstruowany z ponad 2,5 tysiąca klocków i dopracowany w każdym calu. W samochodzie nie zapomniano o pełnej amortyzacji, skrętnych kołach połączonych z kierownicą czy działającej skrzyni biegów i atrapie silnika.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

W Dubaju rozpoczynają się testy inteligentnych tablic rejestracyjnych

Przejechał kobietę na pasach. Tłumaczył się, że nie zdążył zahamować [WIDEO]

RadioZET.pl/MW

Oceń