Zamknij

Policja bierze się za TIR-y na autostradach i drogach ekspresowych. Liczba mandatów robi wrażenie!

Redakcja
08.08.2018 11:40
autostrada
fot. Andrzej Zbraniecki East News

Pod koniec ubiegłego tygodnia w całej Polsce rozpoczęła się policyjna akcja „TIR”. Mundurowi kontrolują zachowanie kierowców samochodów ciężarowych na drogach ekspresowych i autostradach. Funkcjonariusze karzą mandatami wszystkich kierujących, którzy dopuścili się jakichkolwiek przewinień.

Kierowcy samochodów ciężarowych dość często stwarzają zagrożenie na drogach ekspresowych i autostradach. Policja postanowiła z tym zjawiskiem walczyć i zorganizowała specjalną akcję „TIR”. Ogromną skalę problemu pokazuje liczba wystawionych mandatów. Funkcjonariusze poinformowali, że po kilku dniach wystawili kilkaset kar. Najczęstszym przewinieniem kierowców ciężarówek jest przekroczenie dozwolonej prędkości, czyli jazda powyżej 80 km/h na drogach szybkiego ruchu.

Oprócz tego zmotoryzowani wyprzedzają w miejscach, w których obowiązuje zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe. Dodatkowo mundurowi podkreślają, że kary nie mijają nawet tych, u których manewr wyprzedzania trwał zbyt długo.

W ciągu pierwszych trzech dni skontrolowano ponad 2 tys. pojazdów i wystawiono blisko 200 mandatów. W niemal każdym przypadku głównym powodem zatrzymania było wyprzedzanie pomimo obowiązującego zakazu. Innymi wykroczeniami było utrudnianie i tamowanie ruchu na drogach szybkiego ruchu.

Jednak policjanci nie poprzestają na kilku dniach sprawdzania sytuacji na polskich drogach. Wciąż na trasach czuwają nieoznakowane radiowozy BMW. Ponadto w województwie łódzkim  funkcjonariusze kontrolują ruch za pomocą śmigłowców i dronów. Akcja „TIR” ma trwać do odwołania.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat, Twitter/MW