Policja dorwała wandala niszczącego samochody

06.04.2017 11:26

Osoba obsługująca miejski monitoring zauważyła podejrzane zachowanie osoby. Natychmiast o tym fakcie poinformowała policję, która przyjechała na miejsce zdarzenia, czyli na skrzyżowanie ulic Gdańskiej i Chocimskiej w Bydgoszczy.

Policja dorwała wandala niszczącego samochody fot. kadr z wideo

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 3 na 4 kwietnia 2017 roku. Mężczyzna w kapturze kręcił się wokół samochodów. Wyglądało to tak, jakby próbował się włamać lub celowo uszkadzał zaparkowane przy ulicy pojazdy. Dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia przyjął wezwanie i skierował patrol na wskazany adres. Po chwili mundurowy zatrzymał sprawcę, którym okazał się 26-latek.

Mężczyznę przewieziono do policyjnego aresztu. Przeprowadzono tam badania na zawartość alkoholu we krwi. Wynik okazał się pozytywny – wandal miał w organizmie 2,8 promila. Dodatkowo sprawdzono jego kartotekę i okazało się, że już wcześniej był notowany.

W ramach kolejnych czynności służbowych zabezpieczono materiał dowodowy i przedstawiono 26-latkowi zarzuty uszkodzenia mienia. Straty szacuje się na kilka tysięcy złotych. Za to przestępstwo młodemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET/Policja.pl/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o interwencji policji?

Oceń