Policja kupi 400 nowych mierników prędkości

08.06.2017 11:07

Komenda Główna Policji zamknęła przetarg na dostarczenie 400 sztuk laserowych mierników prędkości – poinformował dziennik.pl.

Policja kupi 400 nowych mierników prędkości fot. kadr z wideo

Wybór padł na LaserCam 4 z rejestracją obrazu. 400 „suszarek” ma kosztować ponad 13,7 mln zł, co oznacza, że każdy pojedynczy egzemplarz to wydatek około 34 250 zł. Urządzenie waży 1,7 kilograma i zostało wyposażone w dotykowy ekran o przekątnej 8,2 cala, wyświetlający obraz wysokiej jakości. Zapewnia łączność Wi-Fi oraz Bluetooth. Co jednak istotniejsze – pozwala na odczytanie tablic rejestracyjnych z odległości 350 metrów, a maksymalny dystans pomiaru wynosi 2,4 km.

Dodatkowo LaserCam 4 zapewnia bardzo wysoką precyzję pomiaru z marginesem błędu mniej więcej na poziomie 1 km/h, pozwalając na mierzenie prędkości w zakresie od 0 do 320 km/h. Karta pamięci 64 GB pozwala na nieustanne nagrywanie ponad 33 godzin filmu.

Urządzenie jest już czwartą generacją ręcznego miernika prędkości LIDAR od Kustom Signals. Producent zapewnia intuicyjną obsługę, wsparcie dla wielu języków.

Policja od lat każdorazowo zwraca uwagę, że główną przyczyną wypadków jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Idąc za ciosem – te urządzenia powinny pomóc w łapaniu piratów drogowych i podniesieniu bezpieczeństwa na polskich drogach. Tyle w teorii. W praktyce wielu internautów skarży się na działania funkcjonariuszy:

"

Gdzie można spotkać policjantów z miernikami prędkości? Przy wjeździe do wioski, tuż za znakiem ograniczenia prędkości lub na prostej, równej drodze wielopasmowej, znajdującej się w szczerym polu, gdzie z jakichś irracjonalnych powodów ustawiono bardzo niskie limity prędkości. "

RadioZET/MS

Oceń