Policja poszukuje motocyklisty, który potrącił funkcjonariusza

08.05.2017 09:38

3 maja 2017 roku podczas wydarzenia „Masa krytyczna” doszło do potrącenia policjanta zabezpieczającego przejazd rowerzystów w Dąbrowie Górniczej. Funkcjonariusz odniósł poważne obrażenia nogi i ręki.

Policja poszukuje motocyklisty, który potrącił funkcjonariusza fot. policja.pl

Zdarzenie uwieczniono na filmie. Funkcjonariusz zabezpieczający imprezę poinformował kierowcę jednośladu o wstrzymanym ruchu w tym rejonie. Po chwili motocyklista gwałtownie ruszył, uderzając mundurowego lusterkiem, w wyniku czego policjant został przewrócony na ziemię. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wypadku – ubrany w czarno-biały kombinezon, poruszający się sportowym motocyklem o tych samych barwach – chwilę wcześniej jechał z dużą prędkością na jednym kole pomiędzy stojącymi samochodami.

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt telefoniczny (32 639 42 55) lub mailowy z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej (dyzurny@dabrowa.ka.policja.gov.pl).

 

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien przestrzegać przepisów, mając na uwadze nie tylko własne bezpieczeństwo, ale także pozostałych osób. Niestety na polskich drogach nie brakuje kierowców rażąco łamiących przyjęte normy, niezapinających pasów, wymuszających pierwszeństwo, wyprzedzających w niedozwolonych miejscach, przejeżdżających na czerwonym świetle, czy też przekraczających dopuszczalną prędkość. Jednym z najgorszych grzechów jest prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po spożyciu.

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o akcji „Masa krytyczna”?

Oceń