Zamknij

Pościg, o którym kierowca wolałby zapomnieć. Uciekał BMW i wylądował w rowie wypełnionym wodą [FOTO]

Redakcja
05.06.2018 08:31
BMW w rowie melioracyjnym
fot. malopolska.policja.gov.pl

W niedzielę na drodze krajowej nr 949 funkcjonariusze z oświęcimskiej policji ścigali kierowcę samochodu BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki młody mężczyzna nie opanował auta i wpadł do rowu melioracyjnego.

W niedzielę na drodze krajowej nr 949 doszło do policyjnego pościgu. Kierowca BMW, który jechał z nadmierną prędkością, zignorował sygnały mundurowych do zatrzymania się, więc ci rzucili się za nim w pogoń. Mężczyzna starał się zgubić radiowóz, ale po kilku minutach ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu melioracyjnego. Po chwili samochód wypełnił się wodą.

Oprócz kierującego 21-latka w aucie podróżowało jeszcze czterech pasażerów: 14-latka i trójka znajomych w wieku od 15 do 18 lat. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Na miejsce wezwano straż pożarną, która wyciągnęła pojazd z wody. 21-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Powodem jego ucieczki był brak dowodu rejestracyjnego.

Młody mężczyzna został zatrzymany. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, które posiada od trzech miesięcy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/malopolska.policja.gov.pl/MW