Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policja skonfiskowała i bezprawnie zezłomowała Ferrari 458

01.06.2017 13:53

5 kwietnia policja skonfiskowała Ferrari 458 30-letniemu biznesmenowi, Zahidowi Khanowi, mieszkającemu w Birmingham. Powodem było podejrzenie, że samochód został skradziony...

Policja skonfiskowała i bezprawnie zezłomowała Ferrari 458 fot. materiały prasowe

Mężczyzna został skuty kajdankami i aresztowany. Od samego początku twierdził, że jest niewinny i wydał na ten samochód bardzo dużo pieniędzy. Poinformował o zakupie Ferrari 458 w 2016 roku od pośrednika dużego domu aukcyjnego. Policjanci nie wierzyli Zahidowi i oczekiwali przedstawienia twardych dowodów, o czym sam wspomniał:

"

Kupiłem części do Ferrari, które zostały zamontowane w autoryzowanym serwisie w Birmingham. Mimo to policjanci nie wierzyli, że auto należy do mnie. Od początku próbowałem to udowodnić. Gdy udałem się do Koronnego Sądu Birmingham usłyszałem, że auto zostało zezłomowane. Nic o tym nie wiedziałem i nie byłem w stanie w to uwierzyć. "

Rzecznik policji stwierdził, że auto zostało zezłomowane z powodu braku ważnego ubezpieczenia oraz zaklasyfikowania go do kategorii B, co oznaczało niemożność dopuszczenia do ruchu.

Khan nie ukrywał swojej złości:

"

Kocham supersamochody i dotychczas byłem właścicielem kilku z nich. Kochałem swoje Ferrari. Kupiłem je ze względu na moje hobby. Po naprawie auta było ono warte ponad 200 000 funtów (równowartość ponad 950 000 zł). "

Ferrari 458

Model 458 Italia był produkowany w latach 2009-2015, nim został zastąpiony przez nowszą generację – 488. Auto napędzane jest 4,5-litrowym silnikiem benzynowym rozwijającym moc 580 KM przy 9000 obr./min i 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 6000 obr./min, który wędruje na tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni automatycznej. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 3 sekundy, a prędkość maksymalna jaką rozwija, według danych producenta, wynosi 340 km/h. Za design nadwozia odpowiada Pininfarina.

ferrari

Wyśmienite osiągi i prowadzenie zawdzięcza również zastosowaniu lekkich, dzięki którym masa całkowita 458 Italia wynosi zaledwie 1565 kilogramów. O skuteczne hamowanie dbają standardowe ceramiczne hamulce pozwalające na zatrzymanie się z prędkości 100 km/h po około 30 metrach.

RadioZET/MS

Oceń