Policja ukróciła poczynania szeryfa drogowego blokującego lewy pas

10.11.2017 12:56

W serwisie YouTube pojawiło się nagranie zarejestrowane kamerą pokładową, na którym zobaczymy interwencję policji reagującą na widok kierującego ciężarówką, celowo blokującego lewy pas ruchu przed zwężeniem.

Policja ukróciła poczynania szeryfa drogowego blokującego lewy pas fot. kadr z wideo

Mimo rekomendowanej metody jazdy na suwak, wciąż wielu kierowców czuje wewnętrzny obowiązek, by naprawiać „chory system”, pozwalający na wykorzystywanie niemal całej szerokości jezdni na wielopasmowych drogach jednokierunkowych… Wychodzą oni bowiem z założenia, że skoro stoją grzecznie w korku, to inni również powinni!

Kwintesencję problemu obrazuje pewna sytuacja na rondzie, które zdecydowana większość kierowców chce opuścić tym samym zjazdem. A tam są dwa pasy ruchu, z czego jeden zwęża się po paruset metrach. Jeśli wszyscy kierowcy będą korzystać wyłącznie z jednego pasa, to szybciej zrobi się zator na skrzyżowaniu dróg, co doprowadzi do sparaliżowania całego ronda, a także w nieco dłuższej perspektywie – tras dojazdowych.

Na szczęście tym razem funkcjonariusze byli w odpowiednim czasie, na odpowiednim miejscu i niezwłocznie dokonali kontroli drogowej kierowcy ciężarówki, niestosującego się do przepisów i wymierzającego na własną rękę „sprawiedliwość”:

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy stosujesz się do zasady jazdy na suwak?

Oceń