Słuchaj
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Hubert Radzikowski
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policja zarekwirowała Mercedesa SLR McLaren 722. Teraz niszczeje na parkingu [FOTO]

20.02.2018 10:28

Widok niszczejącej maszyny może doprowadzić do łez wszystkich zmotoryzowanych. Mercedes SLR McLaren 722 znajduje się na policyjnym parkingu w Czechach. Sportowe auto zostało zatrzymane przez tamtejszych funkcjonariuszy i od sześciu lat niszczeje.

Mercedes-Benz SLR McLaren 722 niszczeje na czeskim parkingu fot. Magazin ProDriver CZ / Facebook

Sprawę nagłośniła czeska gazeta ProDriver, która opublikowała zdjęcia niezwykle rzadkiego sportowego samochodu. Mercedes-Benz SLR McLaren 722 znajduje się pod Pragą na parkingu policyjnym.

Z wersji wydarzeń przedstawionej przez jednego z czytelników wynika, że właścicielem pojazdu był szejk z Bliskiego Wschodu. Maszynę skradziono i sprzedano znanemu piłkarzowi. Kiedy jego dziewczyna zrobiła sobie sesję fotograficzną na tle auta i wrzuciła zdjęcia do internetu, szejk rozpoznał swojego Mercedesa.

Do akcji wkroczyła czeska policja, która skonfiskowała sportowy samochód i przetransportowała go na dozorowany parking pod Pragą. Sytuacja wydarzyła się w 2010 roku i od tamtego czasu maszyna niszczeje w zaroślach.

Najprawdopodobniej sąd nie dał zgody na zwrot samochodu. W sieci pojawiło się wiele fotografii przedstawiających samochód na tle innych modeli. Jednak większość z nich powróciła już do swoich właścicieli.

Mercedes-Benz SLR McLaren 722 produkowany był w latach 2003-2010. Pojazd był wyposażony w 617-konny silnik V8.

RadioZET.pl/Auto Świat.pl, pro driver cz/MW

Oceń