Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policja zarekwirowała Mercedesa SLR McLaren 722. Teraz niszczeje na parkingu [FOTO]

20.02.2018 10:28

Widok niszczejącej maszyny może doprowadzić do łez wszystkich zmotoryzowanych. Mercedes SLR McLaren 722 znajduje się na policyjnym parkingu w Czechach. Sportowe auto zostało zatrzymane przez tamtejszych funkcjonariuszy i od sześciu lat niszczeje.

Mercedes-Benz SLR McLaren 722 niszczeje na czeskim parkingu fot. Magazin ProDriver CZ / Facebook

Sprawę nagłośniła czeska gazeta ProDriver, która opublikowała zdjęcia niezwykle rzadkiego sportowego samochodu. Mercedes-Benz SLR McLaren 722 znajduje się pod Pragą na parkingu policyjnym.

Z wersji wydarzeń przedstawionej przez jednego z czytelników wynika, że właścicielem pojazdu był szejk z Bliskiego Wschodu. Maszynę skradziono i sprzedano znanemu piłkarzowi. Kiedy jego dziewczyna zrobiła sobie sesję fotograficzną na tle auta i wrzuciła zdjęcia do internetu, szejk rozpoznał swojego Mercedesa.

Do akcji wkroczyła czeska policja, która skonfiskowała sportowy samochód i przetransportowała go na dozorowany parking pod Pragą. Sytuacja wydarzyła się w 2010 roku i od tamtego czasu maszyna niszczeje w zaroślach.

Najprawdopodobniej sąd nie dał zgody na zwrot samochodu. W sieci pojawiło się wiele fotografii przedstawiających samochód na tle innych modeli. Jednak większość z nich powróciła już do swoich właścicieli.

Mercedes-Benz SLR McLaren 722 produkowany był w latach 2003-2010. Pojazd był wyposażony w 617-konny silnik V8.

RadioZET.pl/Auto Świat.pl, pro driver cz/MW

Oceń