Policja zastąpi ITD i przejmie nadzór nad fotoradarami

25.09.2018 09:47

W przyszłym roku pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego przekażą nadzór nad polskimi fotoradarami funkcjonariuszom policji. Nie wiadomo tylko, czy mundurowi otrzymają jedynie sprzęt, czy oprócz tego do ich struktur zostaną włączeni także obecni pracownicy CANARD.

fotoradar fot. WOJCIECH STROZYK REPORTER East News

Nad takim rozwiązaniem zastanawiano się już w 2016 roku. Teraz „Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że zmiany wejdą w życie w przyszłym roku, a policja wyręczy pracowników Inspekcji Transportu Drogowego i przejmie nadzór nad fotoradarami.

Zgodnie z rozporządzeniem obsługę urządzeń ma przejąć Komenda Główna Policji. Nie wiadomo, czy mundurowi otrzymają jedynie sprzęt, czy do ich struktur dołączą pracownicy Centrum Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD).

„Dziennik Gazeta Prawna” dotarł do informacji, według których dostęp do informacji z fotoradarów otrzymałaby też Straż Graniczna. To pozwoliłoby funkcjonariuszom na granicy sprawdzić, czy dany pojazd znajduje się w bazie zarejestrowanych wykroczeń drogowych. Jednak to nie koniec zamieszania wokół organizacji.

Pod znakiem zapytania pozostaje kwestia opanowania obsługi krajowego elektronicznego systemu poboru opłat drogowych przez ITD. Umowa z obecną firmą dostarczającą obsługę systemu wygasa z początkiem listopada, a do tej pory nie udało się wybrać nowego partnera.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/gazetaprawna.pl, auto-swiat.pl/MW

Oceń