Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policjanci będą karać kierowców za pomocą systemu miejskiego monitoringu

05.12.2017 10:04
xxx zet

Funkcjonariusze z bielskiej drogówki rozpoczęli współpracę ze strażnikami miejskimi. Za pomocą systemu miejskiego monitoringu będą karać kierowców narażających pieszych na niebezpieczeństwo.

Policjanci będą karać kierowców za pomocą systemu miejskiego monitoringu fot. policja.pl

To odpowiedź na rosnącą liczbę kolizji z udziałem przechodniów. W samym listopadzie 2017 roku na bielskich drogach doszło do 14 potrąceń, a od początku roku zginęło 5 pieszych. Można zatem powiedzieć, że przedsięwzięto środki adekwatne do okoliczności.

27 listopada 2017 roku w Komendzie Straży Miejskiej w Bielsku-Białej zainaugurowano wspólne działania drogówki i straży miejskiej. Inicjatorami pomysłu są funkcjonariusze z drogówki. Zdaniem Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Krzysztofa Stankiewicza, wszelkie niebezpieczne zachowania w okolicy przejść dla pieszych będą karane, a wnioski o zatrzymywanie praw jazdy będą trafiać do sądu.

Ze strażnikami na stanowisku monitoringu będzie współpracować mundurowy z drogówki, skupiający się głównie na przejściach dla pieszych, manewrach omijania pojazdów zatrzymanych przed tzw. „zebrami” w celu ustąpienia pierwszeństwa, czy przejeżdżaniu na czerwonym świetle. Fragmenty nagrań z zarejestrowanymi wykroczeniami będą zabezpieczane i na ich podstawie, po policyjnym postępowaniu wyjaśniającym, zostanie nałożony na kierującego mandat lub sporządzony wniosek o ukaranie trafi do sądu.

Policjanci ostrzegają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla kierowców rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego. W takich przypadkach kierujący muszą liczyć się z utratą prawa jazdy.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Karanie kierowców za pomocą systemu miejskiego monitoringu to dobry pomysł?

Oceń