Policjanci biorą się za pieszych. Funkcjonariusze szykują specjalne akcje

14.01.2019 11:51

Policjanci zapowiedzieli nowe akcje dla pieszych. Wszystko po reakcji funkcjonariuszy z Bydgoszczy, którzy postanowili bliżej przyjrzeć się zachowaniu pieszych na drodze.

policja fot. Flickr

Wszystko zaczęło się od policjantów z Bydgoszczy, którzy za pomocą mobilnego centrum monitoringu obserwowali przez dwie godziny zachowanie pieszych na jednym z przejść przy ulicy Glinki. Funkcjonariusze nie zwracali na siebie uwagi, dlatego poznali prawdziwe zachowanie zarówno kierowców, jak i pieszych.

Mundurowi chcieli w ten sposób sprawdzić, czy zmotoryzowani, jak i pozostali uczestnicy ruchu drogowego, stosują się do sygnalizacji świetlnej, oraz czy piesi przechodzą przez jezdnię w wyznaczonych miejscach. O ile do tej pierwszej sprawy policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń, o tyle przy drugiej odnotowano łącznie pięć przypadków nieprawidłowego przechodzenia przez ulicę. Dwie osoby zostały pouczone, a trzy otrzymały mandaty.

To nie koniec tego typu działań. Bydgoscy policjanci planują kolejne takie akcje na innych ulicach. Bardzo możliwe, że komendy z innych miast dołączą do tego projektu, aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Do nich bez wątpienia należy niebezpieczny wypadek z udziałem pieszego w Pilawie.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/policja.pl/MW

Oceń