Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policjanci biorą się za pieszych. Funkcjonariusze szykują specjalne akcje

14.01.2019 11:51
xxx zet

Policjanci zapowiedzieli nowe akcje dla pieszych. Wszystko po reakcji funkcjonariuszy z Bydgoszczy, którzy postanowili bliżej przyjrzeć się zachowaniu pieszych na drodze.

policja fot. Flickr

Wszystko zaczęło się od policjantów z Bydgoszczy, którzy za pomocą mobilnego centrum monitoringu obserwowali przez dwie godziny zachowanie pieszych na jednym z przejść przy ulicy Glinki. Funkcjonariusze nie zwracali na siebie uwagi, dlatego poznali prawdziwe zachowanie zarówno kierowców, jak i pieszych.

Mundurowi chcieli w ten sposób sprawdzić, czy zmotoryzowani, jak i pozostali uczestnicy ruchu drogowego, stosują się do sygnalizacji świetlnej, oraz czy piesi przechodzą przez jezdnię w wyznaczonych miejscach. O ile do tej pierwszej sprawy policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń, o tyle przy drugiej odnotowano łącznie pięć przypadków nieprawidłowego przechodzenia przez ulicę. Dwie osoby zostały pouczone, a trzy otrzymały mandaty.

To nie koniec tego typu działań. Bydgoscy policjanci planują kolejne takie akcje na innych ulicach. Bardzo możliwe, że komendy z innych miast dołączą do tego projektu, aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Do nich bez wątpienia należy niebezpieczny wypadek z udziałem pieszego w Pilawie.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/policja.pl/MW

Oceń