Policjanci na wstecznym uciekali przed imigrantami

17.02.2017 11:04

Do sieci trafił film, na którym widać jak radiowóz pędzi na wstecznym, zupełnie jakby siedzący w nim funkcjonariusz przed czymś uciekał. I rzeczywiście – po chwili w kadrze pojawia się biegnący za pojazdem tłum.

Policjanci na wstecznym uciekali przed imigrantami

Zdarzenie miało miejsce na terenie Francji i zostało zarejestrowane telefonem komórkowym przez jednego ze świadków. Zdecydowanie to niecodzienny widok – w końcu najczęściej zwykli obywatele lub przestępcy występują w rolach uciekających. Z drugiej strony nie ma co się dziwić funkcjonariuszom siedzącym w aucie. W starciu z tłumem, nawet będąc uzbrojonymi, są raczej bezradni.

Od razu internauci podeszli do tego tematu stereotypowo. Skoro w rolach głównych wystąpił Francuz, to dla samej zasady od razu musiał wywiesić białą flagę w geście poddania. Inni poszli za ciosem i zasugerowali, że czołgi „Made in France” mają cztery biegi do tyłu i jeden do przodu. Ten ostatni ma zastosowanie jedynie w momencie, gdy wróg jest z tyłu. Część złośliwców sugerowało puszczenie nagrania od tyłu, dzięki czemu możliwym byłoby uzyskanie (miernego) efektu policjantów ścigających imigrantów.

A Wy co byście zrobili na miejscu policjantów?

RadioZET/MS

Oceń