Policjanci pilotowali pojazd z rodzącą kobietą

10.05.2017 10:23

9 maja 2017 roku około godziny 16:00 do funkcjonariuszy z wydziału zabezpieczenia miasta komendy miejskiej policji w Poznaniu podbiegł zdenerwowany mężczyzna, który poprosił o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Jego żona zaczęła rodzić w samochodzie.

Policjanci pilotowali pojazd z rodzącą kobietą fot. policja.pl

Mundurowi bez wahania podjęli się wyzwania, włączyli sygnały dźwiękowe i przez kilka kilometrów pilotowali małżeństwo do szpitala. Po dotarciu na miejsce pomogli rodzącej opuścić auto. Następnie upewnili się czy kobieta uzyskała fachową pomoc medyczną. Tym sposobem policjanci pokazali, że są gotowi, by w razie potrzeby udzielić pomocy, szczególnie jeśli istnieje sytuacja zagrożenia życia.

Na pochwałę zasługuje również zachowanie mężczyzny, który zwrócił się z prośbą o pomoc policjantów, zamiast samemu pędził na złamanie karku do szpitala, powodując przy tym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dzięki jego decyzji transport odbył się w takich warunkach, jak powinien.

Z kolei 8 maja 2017 roku funkcjonariusze z Lublina i Łęcznej eskortowali pojazd pogotowia, w którym doszło do awarii sygnałów dźwiękowych. Ta interwencja pozwoliła na sprawne i bezpieczne dotarcie do szpitala.

 

Do podobnej sytuacji doszło w marcu 2017 roku również w Poznaniu. Do mundurowych z drogówki podjechał mężczyzna proszący o pomocy w przewiezieniu kilkudniowego dziecka do szpitala. Noworodek zaczął się dusić.

 

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Popieracie tego rodzaju działania policji?

Oceń