Policjanci po pościgu odzyskali skradzione Audi A4

21.11.2017 13:06

W piątek, 17 listopada 2017 roku, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Sulęcin patrolując drogę K-22 zwrócili uwagę na dwa stojące obok siebie pojazdy na stacji benzynowej. Na widok oznakowanego radiowozu kierowca Audi A4 gwałtownie ruszył, udając się w kierunku Skwierzyny.

Policjanci po pościgu odzyskali skradzione Audi A4 fot. policja.pl

Policjanci natychmiast ruszyli za kierującym niemieckim samochodem. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zatrzymywał się, co potwierdziło przypuszczenia mundurowych o tym, że auto pochodzi z kradzieży. W międzyczasie osoba siedząca w Volkswagenie Passacie próbowała zwrócić na siebie uwagę, wyprzedzając radiowóz i łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego.

Kierowca Audi A4 w rejonie skrzyżowania drogi krajowej z W-136 zatrzymał się i zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów funkcjonariusze ujęli podejrzanego. Był nim 30-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Jego zachowanie świadczyło o tym, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. I rzeczywiście – tester wykazał wynik pozytywny. W dodatku okazało się, że mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za dokonanie szeregu przestępstw, w tym z art. 178a § 1 k.k. (kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego), 244 § 1 k.k. (kierowanie pojazdem mechanicznym mimo orzeczonego zakazu), 178 b k.k. (niezatrzymanie do kontroli drogowej) oraz 291 § 1 (paserstwo), mężczyźnie może grozić kara wieloletniego pozbawienia wolności.

RadioZET/policja.pl/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń