Policjanci poszukują świadków wypadku

28.09.2017 12:49

Funkcjonariusze z Opola poszukują świadków wypadku, do którego doszło 29 sierpnia 2017 roku na drodze krajowej 45 między miejscowościami Jełowa a Osowiec. Około 1:50 kierowca BMW z nieustalonych przyczyn potrącił pieszego prowadzącego obok siebie motocykl.

Policjanci poszukują świadków wypadku fot. policja.pl

Uderzenie było na tyle silne, że potrącony pieszy zginął na miejscu. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Opolu poszukują osób, które były świadkami tego wypadku lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt telefoniczny z wyżej wymienioną komendą pod numerem 77 422 2588 lub 997.

W razie zidentyfikowania, kierowcę BMW mogą czekać bardzo poważne konsekwencje, jak zresztą wynika z artykułu 177 Kodeksu Karnego:

"

§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. "

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteś za podniesieniem kar za przekroczenie prędkości?

Oceń