Policjanci uratowali 70-latka, który stracił przytomność w rozgrzanym aucie

12.06.2017 13:27

Dyżurny jastrzębskiej jednostki odebrał telefon od zaniepokojonego mieszkańca, który zobaczył starszego mężczyznę zamkniętego w samochodzie. Senior nie reagował na żadne bodźce. Na miejsce zdarzenia wysłano patrol.

Policjanci uratowali 70-latka, który stracił przytomność w rozgrzanym aucie

Stróże prawa natychmiast udali się na parking przy ulicy Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju, jednocześnie wzywając pogotowie ratunkowe. Wpierw próbowali otworzyć drzwi od pojazdu, ale bezskutecznie – zamki były zaryglowane, a wszystkie szyby zaparowane. Zgodnie z relacjami świadka, na fotelu kierowcy siedział starszy mężczyzna, który ciężko oddychał i nie reagował na krzyki osób zebranych wokół, ani na uderzanie w szybę.

Ze względu na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia seniora, policjanci podjęli decyzję o wybiciu szyby w tylnych drzwiach za pomocą służbowej pałki. Po dokonaniu tej czynności, mundurowi wyciągnęli staruszka na zewnątrz. Poszkodowany oddychał, ale wciąż nie reagował na próby nawiązania kontaktu.

Po przyjeździe ambulansu, 70-letniego mężczyznę przetransportowano do szpitala. Jak się potem okazało – w chwili podjęcia interwencji temperatura jego ciała przekraczała 42 stopnie Celsjusza. Oznacza to, że senior otrzymał niezbędną pomoc niemalże w ostatniej chwili, co zawdzięcza obywatelowi, który poprosił o interwencję policję.

RadioZET/policja.pl/MS

Oceń