Zamknij

Policjanci w ostatnim momencie uratowali 8 szczeniaków zamkniętych w bagażniku

Redakcja
27.06.2017 13:50
Policjanci w ostatnim momencie uratowali 8 szczeniaków zamkniętych w bagażniku
fot. policja.pl

W ostatni weekend czerwca dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał informację o piskach dobiegających z wnętrza auta zaparkowanego na parkingu jednego z hipermarketów. Na miejsce wysłano mundurowych.

Funkcjonariusze z wydziału prewencji zastali zamknięte auto, wystawione na słońce przy temperaturze blisko 30 stopni Celsjusza. Z wnętrza jego bagażnika wydobywały się dźwięki skomlenia zwierząt. W pobliżu nie było właściciela. Jeden z policjantów poszedł do sklepu, gdzie przez megafon przekazano wiadomość o pilnym zgłoszeniu się posiadacza samochodu.

 

Jednak ze względu na powagę sytuacji, funkcjonariusz zdecydował się na wybicie szyby w celu jak najszybszego udzielenia pomocy uwięzionym zwierzętom. Po chwili okazało się, że w bagażniku znajdowało się aż 8 szczeniąt w wieku około 2 miesięcy, wyglądających na osłabione i wycieńczone. Zostały pozostawione we własnych odchodach, bez dostępu do świeżego powietrza oraz wody.

Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który zabrał pieski do lecznicy. Jego zdaniem szczenięta uratowano w ostatnim momencie.

Jak następnie ustalono, zwierzęta bez klatki, ani innych zabezpieczeń, na brudnej szmacie, podróżowały z 29-latkiem, który chciał je sprzedać w Niemczech. Mężczyzna został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie.

Przy okazji tej interwencji, funkcjonariusze apelują do właścicieli zwierząt:

Pozostawiony w nasłonecznionym miejscu pojazd dla każdego żywego stworzenia znajdującego się w środku zamienia się niemal w piekarnik. Właściciele pozostawiający zwierzęta sądząc, że nic im się nie stanie, powinni mieć świadomość, że ich pupil narażony jest na ogromny stres, a ponadto, grozi mu odwodnienie, przegrzanie, udar słoneczny, a nawet śmierć.

RadioZET/policja.pl/MS

Rozwiąż quiz

QUIZ: Oszacuj ceny katalogowe aut

mondeo

Jaka jest cena katalogowa Forda Mondeo Vignale?