Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policjanci wyprzedzali na przejściu dla pieszych

19.05.2017 13:42

Kierowca jadący drogą wojewódzką 713 Tomaszów - Łódź zarejestrował kamerą pokładową niebezpieczny manewr wyprzedzania w wykonaniu radiowozu.

Policjanci wyprzedzali na przejściu dla pieszych fot. kadr z wideo / Facebook

Film opublikowano na Facebooku w poście opisanym słowami „Panowie policjanci, podwójna ciągła, pasy, teren zabudowany, a tu proszę”. Wszystko zatem wskazuje na to, że widoczne na nagraniu wykroczenia zostały popełnione w obszarze zabudowanym. Internauci również sugerują przekraczanie prędkości przez mundurowych:

Nie brakuje osób oburzonych tym nagraniem:

"

Pomyśleć, że policjanci tak chętnie wystawiają mandaty za przekroczenia prędkości, ukrywając się w krzakach, czy specjalnie łapiąc w takich miejscach, gdzie nic nie ma poza ograniczeniem, dwoma pasami w jednym kierunku i długiej prostej. Powszechnie wiadomo, że nie dbają o bezpieczeństwo, tylko… starają się wyrobić pewne normy. I właśnie dlatego zawsze nagrania, na których policjanci łamią przepisy ruchu drogowego, budzi tak dużo emocji. "

Przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym to nie przelewki. Im większy ruch na drodze, tym więcej czynników zmiennych, ciężkich do przewidzenia. A wyprzedzanie bezpośrednio przed pasami lub na pasach powoduje ogromne zagrożenie w ruchu drogowym, narażając pieszych na niebezpieczeństwo.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Widujecie policjantów łamiących przepisy?

Oceń