Policjanci z zarzutami. Przyjęli ciasteczka i odstąpili od wystawienia mandatu

20.07.2017 10:34

Funkcjonariuszom z powiatu konińskiego postawiono pięć zarzutów za przyjmowanie łapówek od kierowców. W jednym z przypadków 31- i 36-latek odstąpili od wystawienia mandatu karnego w zamian za pudełko ciasteczek o wartości około 20 złotych.

Policjanci z zarzutami. Przyjęli ciasteczka i odstąpili od wystawienia mandatu fot. policja.pl

Policjanci wyrazili wolę, by dobrowolnie poddać się karze za dokonane w kwietniu 2016 roku przewinienia – przyjmowanie łapówki i żądanie korzyści majątkowych w zamian za odstąpienie od ukarania kierowców. Szczególnie wzbudzająca kontrowersje transakcja doszła do skutku między mundurowymi a jednym z uczestników ruchu drogowego. W tym konkretnym przypadku kartą przetargową było pudełko ciasteczek, dzięki któremu kierującemu nie nałożono mandatu karnego, przy okazji nie pozbawiając go dowodu rejestracyjnego.

Funkcjonariusze przyznali się do winy i wystąpili o rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, karę grzywny, a także 5-letni zakaz wykonywania zawodu związanego z zapewnieniem bezpieczeństwa osób, mienia oraz ochroną porządku publicznego.

Złośliwi internauci nie zostawili suchej nitki na policjantach – żartobliwie sugerują, że każda osoba decydująca się na przekraczanie prędkości na drogach publicznych powinna uzbroić się nie w antyradar lub aplikację o podobnym zastosowaniu, tylko… pudełko ciasteczek.

RadioZET/MS

Oceń