Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policjant po służbie zatrzymał dwóch nietrzeźwych kierowców

06.06.2017 13:52

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał dwóch nietrzeźwych kierowców uczestniczących w kolizji na drodze krajowej nr 58. Jeden z nich powiedział funkcjonariuszowi po cywilnemu o tym, że jego kolega pobiegł do pobliskiej miejscowości, by załatwić trzeźwych „zmienników”.

Policjant po służbie zatrzymał dwóch nietrzeźwych kierowców fot. policja.pl

Policjant z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na widok zdarzenia drogowego z udziałem 3 pojazdów zatrzymał się, by sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Gdy podszedł do jednego z kierowców, poczuł od niego woń alkoholu. Podczas rozmowy nietrzeźwy mężczyzna przyznał się, że drugi uczestnik kolizji udał się do pobliskiej miejscowości w celu przyprowadzenia na miejsce zdarzenia trzeźwych „zmienników”.

Funkcjonariusz ruszył za pijanym uciekinierem i dokonał jego zatrzymania, po czym przekazał go do umundurowanych policjantów. Według wstępnych ustaleń, 24-letni kierowca Renault zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka Nissana, którym podróżowała kobieta wraz z 9-letnim synem. W wyniku kolizji, prowadząca straciła panowanie nad autem i dachowała. Następnie w francuskie auto wjechał Seat prowadzony przez młodszego brata 24-latka.

Poszkodowana wraz z dzieckiem trafili do szpitala. Nieodpowiedzialnych braci przebadano na zawartość alkoholu we krwi – 24-latek miał 1,5 promila, a 22-latek 2 promile. Obaj zostali osadzeni w policyjnym areszcie i wkrótce usłyszą zarzuty. Obecnie trwają czynności służbowe mające na celu ustalenie okoliczności w jakich doszło do wypadku oraz przebiegu wydarzeń.

RadioZET/policja.pl/MS

Oceń