Policjant zakończył pościg rzucając kolczatkę na drogę

11.05.2017 13:56

Wideorejestrator znajdujący się na wyposażeniu radiowozu nagrał policjanta rzucającego kolczatkę pod nadjeżdżający pojazd, którym uciekał podejrzany.

Policjant zakończył pościg rzucając kolczatkę na drogę fot. kadr z wideo

Pościgi policyjne są niezwykle niebezpieczne. A to ze względu na ogromne zagrożenie w ruchu drogowym powodowane przez uciekinierów. Im wcześniej dojdzie do zatrzymania delikwenta, tym lepiej dla uczestników ruchu drogowego. Mając to na uwadze, służby mundurowe wykorzystują kolczatki w celu udaremnienia dalszej podróży ściganym. Na poniższym nagraniu możemy zobaczyć jak prawidłowo należy używać tego urządzenia:

Wielokrotnie podczas pościgów dochodzi do groźnych wypadków, w których postronne osoby doznają poważnego uszczerbku na zdrowiu lub nawet ponoszą śmierć. Dlatego od jakiegoś czasu australijska policja zamiast gonić podejrzanych aż do momentu zatrzymania, korzysta z urządzenia o nazwie StarChase. Wystrzeliwana „lotka” z nadajnikiem GPS ma za zadanie przykleić się do karoserii pojazdu. Następnie system umożliwia łatwe śledzenie uciekiniera.

Jak dotąd alternatywne rozwiązanie nie zawiodło ani razu. Niewykluczone, że dzięki niemu mogło zostać ocalonych kilka osób…

RadioZET/MS

Oceń