Policyjna prowokacja na filmie

19.04.2017 13:05

Jeden z internautów jadąc rowerem zarejestrował nietypowe zdarzenie, na którym widać dziwne zachowanie radiowozu w okolicy przejścia dla pieszych.

Policyjna prowokacja na filmie fot. kadr z wideo

Nagrany materiał wrzucił do sieci, na YouTube’a. Jego zdaniem policjanci jadący prawym pasem celowo gwałtownie zahamowali przed „zebrą”, widząc w lusterku nadjeżdżający samochód, poruszający się sąsiednim pasem. Jak wynika z relacji świadka, zachowanie kierowcy radiowozu było nieuzasadnione:

"

Przejście i pobliskie otoczenie puste, policjanci gwałtownie hamują (prawie zrywając przyczepność), aby sprowokować na drugim pojeździe manewr wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Gdy mundurowi już się zatrzymali przed pustą „zebra”, pojazd obok ominął radiowóz, gdyż to nie stanowiło wykroczenia. Przewinieniem byłoby wyprzedzanie nawet jak nie ma pieszego, a ominięcie pojazdu, który nie przepuszcza pieszego, już nie narusza przepisów. "

Autor zarzuca funkcjonariuszom próbę wyłudzenia, powołując się na artykuł 286. kodeksu karnego. Oglądając film zobaczymy, że rowerzysta postanowił pojechać za radiowozem. Gdy pojazd stał przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, mężczyzna zatrzymał się na wysokości drzwi pasażera pierwszego rzędu i zapytał o dziwne zachowanie.

Nie brakuje internautów stanowczo opowiadających się przeciwko postępowaniu kierowcy jadącego jednośladem napędzanym siłą własnych mięśni. Analizując „materiał dowodowy” zobaczymy, że nie doszło do zatrzymania, przy czym samo zachowanie policjantów na drodze istotnie może wydawać się dziwne:

Z drugiej jednak strony, uwiecznione na filmach zostały inne sytuacje, które mogą dać zmotoryzowanym do myślenia:

O ile w Polsce trzeba być wyczulonym głównie na Kie Cee'd, auta jakimi jeżdżą policjanci za granicą, mogą znacznie bardziej zaskakiwać...

RadioZET/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o tym zdarzeniu?

Oceń