Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Policyjne zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy na filmie

06.12.2017 11:00

W sobotę, 2 grudnia 2017 roku, na wrocławskim Oporowie doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, poruszającego się srebrnym Oplem Astrą kombi.

Policyjne zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy na filmie fot. kadr z wideo

Moment ujęcia nieodpowiedzialnego uczestnika ruchu drogowego, siedzącego za kierownicą w stanie po spożyciu, zarejestrowała kamera pokładowa w jednym z samochodów. Na nagraniu widać radiowóz na sygnale, poruszający się po niewłaściwej stronie wysepki. Nagle funkcjonariusze wjechali na chodnik pomiędzy pasami i zatrzymali się przed Oplem Astrą, po czym podjęli interwencję wobec nietrzeźwego kierowcy:

Niestety wciąż spora liczba osób decyduje się na prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie po spożyciu. Zupełnie tak, jakby brakowało im zdrowego rozsądku i instynktu samozachowawczego, czy też świadomości czyhających konsekwencji. Utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna to jedna z mniej surowych kar, które mogą spotkać niesfornego kierowcę. W końcu poruszając się po drogach publicznych po spożyciu znacznych ilości alkoholu, tacy delikwenci powodują ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Wielokrotnie dochodzi do poważnych wypadków drogowych, w których postronne osoby odnoszą trwały uszczerbek na zdrowiu lub nawet ponoszą śmierć.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przestrzegasz przepisów ruchu drogowego?

Oceń