Polonez wystawiony na aukcji. Jego cena zwala z nóg! [ZDJĘCIA]

20.12.2018 10:19

Na jednej z aukcji internetowych pojawiło się ogłoszenie sprzedaży legendarnego Poloneza. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie cena samochodu, która wynosi… 120 tys. zł! Oprócz kwoty wątpliwości budzą również inne szczegóły.

Polonez Coupe fot. olx.pl

Polonez Coupé opuścił taśmy produkcji jako limitowana trzydrzwiowa wersja modelu. Sama firma nie była pewna, ile egzemplarzy wypuszczono, ale często mówi się o około 40 autach. Pojazd powstał w latach 1981-1983, a przedstawiony samochód pochodzi z końcówki produkcji.

W czasach PRL-u na tego typu auto mogły pozwolić sobie osoby na wysokich stanowiskach. Dla przykładu jeden z modeli należał do dyrektora Huty im. Lenina w Nowej Hucie.

W ostatnim czasie na aukcję internetową trafił właśnie taki Polonez Coupé. Jednak samochód wyróżnia się spośród pozostałych pojazdów wystawionych na sprzedaż. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to kosmiczna cena – 120 tys. zł!  W dodatku w pojeździe zamontowano drzwi z Trucka, a w opisie umieszczono niepoprawną nazwę nadwozia „cupe”.

Serwis „Auto-Świat” podaje, że obecna właścicielka wyremontowała auto i przekonuje, że w trakcie sprzedaży Polonez będzie samochodem kompletnym. Mimo potężnej kwoty bez dwóch zdań mamy do czynienia z rzadkim okazem.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/olx.pl, auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi