Zamknij

Polscy kierowcy pobili kolejny niechlubny rekord w UE

Redakcja
20.02.2019 10:12
autostrada w Niemczech
fot. Shutterstock

Polscy kierowcy po raz kolejny dali o sobie znać. Tym razem zmotoryzowani łamali przepisy jak nigdy dotąd. Ze wszystkich krajów Unii Europejskiej do Krajowego Punktu Kontaktowego wpłynęło aż 1,5 miliona zapytań o dane Polaków.

Polscy kierowcy znów wykazali się niechlubnym osiągnięciem. W ubiegłym roku zmotoryzowani dali spory popis za granicą. Ze wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej to właśnie do naszego kraju trafiło najwięcej zapytań o dane kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Wykroczenia obejmują sytuacje zarejestrowane przez fotoradary i pozostałe urządzenia monitorujące. 

Polscy kierowcy łamią przepisy w UE: Najwięcej przewinień w Niemczech

Krajowe Punkty Kontaktowe umożliwiają przekazywanie danych pojazdów i kierowców pomiędzy krajami UE. Najnowsze informacje są niepokojące, ponieważ liczba zapytań o Polaków rośnie z roku na rok. W roku 2017 złożono niecałe 900 tys. takich wniosków, a rok wcześniej było ich zaledwie 50 tys.

Najwięcej zapytań o dane polskich kierowców pochodziło z Niemiec, bo aż 729 tys. Na drugiej pozycji były Włochy – 143 tys., a na trzecim Francja – 133 tys. Polacy najrzadziej łamali przepisy w Finlandii, z której wysłano jedynie 13 zapytań o dane zmotoryzowanych.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/rp.pl, money.pl/MW