Zamknij

Polscy kierowcy pobili rekord mandatów za granicą. Wstrząsające dane

Redakcja
11.10.2018 10:57
autostrada w Niemczech
fot. Shutterstock

Po dramatycznym wypadku spowodowanym przez Polaków na Słowacji jednym z pytań jest to, jak my jeździmy za granicą. Okazuje się, że łamanie przepisów przez Polaków jest na porządku dziennym. W 2017 roku z zagranicznych fotoradarów dostaliśmy ponad milion mandatów!

Straszny wypadek na Słowacji, w którym Porsche zderzyło się z ze Skodą Fabią, odbił się szerokim echem w mediach. Jednak widząc skandaliczne zachowanie polskich kierowców za kierownicą, trudno się temu dziwić. Sytuacja wywołała mnóstwo komentarzy, gdzie zmotoryzowani oskarżali swoich rodaków o brak odpowiedzialności. Ale co z resztą kierujących, którzy jeżdżą poza granicami kraju?

Z danych opublikowanych przez TVN24 BiS wynika, że w ubiegłym roku do polskiego Ministerstwa Cyfryzacji wpłynęło ponad milion zapytań o adresy właścicieli pojazdów, których auta były zarejestrowane w Polsce. Pytania skierowane do resortu dotyczyły jedynie przewinień zarejestrowanych przez fotoradary i monitoring.

Ta liczba stale rośnie. Patrząc na poprzednie lata, wyniki były zdecydowanie mniejsze. Dla przykładu w 2016 roku liczba mandatów wynosiła niecałe 900 tysięcy.

Gdzie Polacy popełniają najwięcej wykroczeń za granicą?

Najwięcej, bo ponad pół miliona mandatów, wystawiono w Niemczech. Polacy często jeżdżą do naszego zachodniego sąsiada w celu np. sprowadzenia samochodu. Na „podium” znalazła się Francja – 140 tysięcy mandatów i Holandia – 134 tysiące.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/tvn24bis.pl/MW